Europa w Rodzinie
Ziemiaństwo polskie w XX wieku
Województwo wołyńskie
Mapa: Liczba majątków ziemskich w powiatach woj. wołyńskiego według stanu z ok. 1930 r.

Woj. wołyńskie

Dubno

Babij Mich. Janówka
Bernatowicza M. sukcesorzy Balarka, Pasieki
Bielimow Dmitry Łopawsze
Bogusz Stanisława Michałówka, Satyjów, Ziemblica
Bogusz Zofia Dołhoszyje, Moszków, Reczyszcze
Chodkiewicz Mieczysław Chorupań, Młynów, Murawica, Ozlijów, Użyniec
Czaplińska Ksenia Tereszów
Damski Stanisław Rudlewo
Daniłow Georg Listwin
Dawidowska Mar. Warkowicze
Dąbski Konstanty Sudobicze
Dmochowska Maria Peremiłówka, Redków
Dmochowski Józ. Moszków
Dobrowolski Edgar Stołbiec
Drowanowski Aleks. Perekale
Ellis Aleks. Ozierany
Flenger Józ. Krasne
Franek Mikołaj Staryki
Głowacka Irena Beresteczko Rusinowe
Goloskowicz Maria Zabłocie
Gorlińska Maria Konstantynów
Griner Szym. Pasieczysko
Hochman Al. Młodawa Włościańska
Hulewicz Maria Anielin, Pełża
Hulewicz Tadeusz Borbin
Hulewicz Władysław Werbeń
Hułowa Maria Sudobicze
Ittar Hug. Smolary
Ittar K. Kiryłówka
Ittar Stef. Załuże
Jankowska Czesława Korytno, Tesłuchów
Jankowski Bolesław Siestratyn
Jonas Ant. Łysin
Jukowski Kazimierz Iwankowce
Kałkus Winc. Łysin
Kisiel Gabriela Peremiłówka
Kisiel Janina Pomiark
Kobylańska Zofia Malin
Kołmakow Sergiusz Jarosławicze
Kołmakow Włodzimierz Jarosławicze
Konarzewski Mirosław Beresteczko Rusinowe
Koryciński Wacław Hradki, Iśniawa
Korzeniowski Józef Makarycha, Milcza Wielka, Perczyn
Kozakiewicz Mikołaj Pereniatyń
Kozakiewicz Piotr Matyń, Mirohoszcza
Kwaszuk Jak. Jarosławicze
Lechnicki Erazm Babołoki
Ledóchowski Aleks. Berehy, Bokujma, Kniahinin, Lechów, Ostrożec, Smordwa
Lipski Władysław Beresteczko Rusinowe
Loskiewicz Adela Pererośle
Lubomirski Zdzisław Werba
Luby-Radzymińskiego Władysława sukcesorzy Bereh
Łośkiewiczowa Adela Sudobicze
Łyczyk M. Jarosławicze
Malinowski Marian Polany
Malinowski Stanisław Plaszowa
Małyński Emanuel Bilcze
Markiewicz Teodor Podłuże
Maszek Ant. Jarosławicze
Meden Zofia Targowica
Michałowska Aniela Werba, Minkowice
Mielnikow Włodzimierz Plaszowa
Nikolska Anna Arszyczyn
Olejnicki Mikołaj Niwy
Pacholuk Mikołaj Pereweredów
Podczaszyński Teodor Horodnica Mała
Pomorska Maria Piratyn
Popiel Józ. Moszków
Raciborska Wiktoria Borek, Kurasowczczyzna, Wiktorówka
Rąbalscy Maria i Mieczysław Zbytyń
Rodejszko Wład. Niwa
Rogoziński Adam Karolinka
Rossowiecki Celestyn Olszanka
Rutkowski Kornel Łysin
Rybicki Z. Żabokrzyki Wielkie
Rzyszczewska Jadwiga Czekno
Saranczow Andrzej Żornów
Sawicz Ant. Sudobicze
Schmidt Pelagia Peremiłówka
Serzinek Jan Demidówka
Sochacka Ludmiła Goły Bór
Sokołowski Józef Peremiłówka
Starczewski Tom. Korabliszcze
Stecka Emilia Kniahinin
Stempkowska Walentyna Kniahinin
Stobnicka Wanda Chiczawka, Kiryłówka
Stobnicki Wacław Kamienica, Zamczysko
Straszewski Jan Zahorce Wielkie
Szaromet Pantalej Turja
Szuwałowa Elżbieta Dubno, Lasy Dubieńskie, Przedmieście Dubno, Pełcza, Pererośle, Podhorelce
Szweder Borys Dorohostaje Małe
Śmiesznikow Dymitr Werba
Tarnowski Jan Kozin
Tarnowski Kazimierz Dębiny, Iwanie Puste, Tarnówka
Trzcińska K. Żabokrzyki Wielkie
Wituszek Jan Onyszkowce
Wolański Adam Rudka
Wolska Zuzanna Żabokrzyki
Woławski Ad. Kniahinin
Woroncow-Daszkow Hilary Obhów
Woronkow Olga Warkowicze
Zaborowski Kazimierz Beresteczko Rusinowe
Zieliński Mieczysław Podhajce
Żytyńska Leontyna Żabokrzyki Wielkie

Horochów

Aleksandrowa Rzyszczów
Anscow Georg Pawłowicze
Anserow Georgij Michałówka
Antonowicz Władysław Kwasów
Babij Konstanty Kwasów
Babij Paweł Kwasów
Bekker Filip Tarnawka
Biedryk Grzegorz Miełowica
Bielska Ludwika Peremyl
Bielski Władysław Bodziaczów
Borkowski Jan Szelwów
Bossolini Rafał Brany
Czacki Tadeusz Koniuchy, Białopol, Zaszczytów
Czerkaska Maria Laszki
Czerkaski Władysław Laszki
Czetwertynski Janusz Holatyn, Łobaczówka
Czetwertyński Włodzimierz Woronczyn
Daszkiewicz Korn. Sielec
Dobrymina M. sukcesorzy Bubnów
Feodosjew Ant. Liniów
Głowińska Marta Bodziaczów
Grabbe Anna Naręczyn, Piaski
Grodziński Alek. Liniów
Grodziński Michał Liniów
Inger Helena Smolawa
Jankowski Wiktor Brany
Jaroszyński Franciszek Zboryszów Stary
Kaczkowski Cez. Zaturce
Kaczkowski Ignacy Zaturce
Kaszowska Jadwiga Buniawa, Wojkowicze
Kaszowski Zygmunt Wojkowicze
Knysz Michał Bodziaczów
Komarnicki Bronisław Koziatyn
Komarnicki Leon Kołpytów
Kosianowski Antoni Beresko
Krasicki Zygmunt Chołoniów
Ledóchowska Maria Bużany, Haliczany, Lilówka, Pułhany, Rudka, Wola
Ledóchowski Adam Augustów, Dajewo Las, Las Czarny, Las Stojło, Leduchów, Marjanówka, Szczęsnówka, Tumsin, Zawal Las
Leontjewa Elżbieta Liniów
Lewczonowska Helena Liniów
Lipiński Stanisław Zaturce
Małoski Jan Cechów
Martynowicz Jakub Bodziaczów
Martynowski Tadeusz Twerdyń, Zaturce
Mijakowski Antoni Zajęczyce
Mikulski J. Kołpytów
Mniszak Piatyhorów
Mochlinski Ludwik Strzelcza
Mochliński Jan Fusów, Szpikołosy
Niechodowska Anna Twerdyń
Niechodowski Leon Twerdyń
Olizar Andrzej Kisielin, Studzinie
Pietruszewski Stanisław Beresteczko, Peremyl
Pizon Karol Piatyhorów
Popławski Mikołaj Cwelicze
Rakowicz Andrzej Szelwów
Rottermund Edward Błudów
Sanocki Eliasz Sielec
Sławoszowski Aleks. Nowosiółki Ruskie
Starczewski Eugeniusz Chołopecze
Sumowski Tom. Zamlicze
Szadurski Zygmunt Serniczki
Szczetow Grz. Kwasów
Światopełk-Czetwertyński Janusz Beresteczko
Turczyk Etim. Łany
Waniewicz Kazimierz Pieczychwosty
Wilczyńska Stefania Kozłów
Wydżga Stanisław Zboryszów Stary
Wysocka Olga Beresteczko, Lipa
Wysocki Kon. Zaturce
Wysocki Wł. Cechów
Wysocki Zygmunt Cechów
Zakrzewski Aleks. Matów
Zarembski Aleksy Twerdyń
Zieleński Anatol Jezierce
Żukowska Aleksandra Ozdziutycze

Kostopol

Andrault Dymitr Derażne
Bartoszyński Kazimierz Uhliszcze
Bezsmiertna Anna i Kaszencew Wit. Kudranka
Bogusz J. Japołoć
Chamiec Janina Butejki
Chrennik Anna Pieczałówka
Czechowski Jan Zakuście
Dydyński Eustachy Hołubne
Dziewanowska Zofia Japołoć, Lipniki
Dziewanowski K. Żalin
Eljaszenki P. sukcesorzy Jaryn
Fedorczuk Uljana Rakowa Szyja
Filipowa Maria Stawek
Garton Ant. Czudwy
Herszkowicz Emil Łeczyn
Hłuszczenko Dymitr Rudenka
Hłuszczenko Wasyl Rudenka
Jakubowska Aug. Jackowicze
Jansupow O. Kazimirka
Jezierski Stanisław Wólka, Żalin
Karaczewska Katarzyna Stawecki Klim
Karaczewski Grzegorz Wydumka
Kind Ignacy Werbcze Małe
Koberski Jerzy Pieczałówka
Kozak Jefrim Sosnowy Hrud
Kuleszy Stanisława sukcesorzy Trudy
Laessig Gust. Zaborol
Lipszyc Leon Bielczaki, Hłużkowo, Myszakówka
Łucenko Aleksy Kubliszcze
Łyszczyński Włodzimierz Bielczaki
Madejski Wacław Berestowiec
Małyński Marek Czerniło, Zurno, Lasy Bereżne
Mąkiewicz Edward Siedlisko
Mikulicz Józef Japołoć
Murawiew Mikołaj Adamówka, Bielsk, Gliniszcze, Hłuboczanka, Ludwipol, Młynek, Siedliszcze Wielkie, Zarzecze, Zastawie
Niechajewska Nina Czudwy
Nirod Anastazja Lubaszka Mała
Niwiński Dymitr Czudwy
Niwińskiego T. sukcesorzy Czudwy
Orłowski Sylwin Diuksyn
Ożarowski Ludomir Wólka Chołopska
Pietrow Teofil Kosmaczów
Pietrowa Anastazja Kosmaczów
Połchowska Maria Hutwin, Moszczanka, Stydyń Mały, Stydyń Wielki
Ponińska Walewska Zofia Chołopy
Pospieszyl P. Kut
Pourbé Kamil Werbcze Małe
Rogalińska Jadwiga Debryca
Rusiecki Alojzy Jelowica
Schaffer Franciszek Marjanówka
Stecki Adam Chmielówka, Marynin
Storożenko Włodz. i Czerkies Jarynówka
Ślusarski Mikołaj Peremenka
Świątecki Tadeusz Bereżne
Teodorowicz Mikołaj Czudwy
Toruńska-Walewska Marta Mokwin
Ustimowicz A. Jabłonne
Wydżga Zofia Anielówka
Załęski Adolf Ujście

Kowel

Baliński Józ. Kowalówka
Baraniecki Jan Miryń
Białostocka Anna Rokitnica
Bielcow Wsiewołod Bakszynka
Birar Antoni Maniewicze
Birar Antoni i Mikołaj Smołodówka
Birar Mikołaj Maniewicze
Brzostowski Kazimierz Myzowo, Tarasówka
Bulacel Olga Głębokie
Bułhacewicz Rościsław Piaseczno
Burczak-Abramowicz W. Stawek
Butrymowicz Bron. Antonówka
Chajęcki Włodzimierz Byteń
Chanolis Aron Piaseczno
Chmielowski Zygmunt Nyry
Chojnacka Justyna Dażwa
Chomański Jan Wólki
Chomiak Al. Milanowicze
Cielecka Wanda Kukle
Cielecki Aleksy Kukle
Cielecki Dariusz Kukle
Cielecki Stefan Kukle
Cieleckiego Witolda sukcesorzy Kukle
Czeczelew K. Okońsk
Czygiryn Jan Borzowa
Czykielewskiego Mikołaja sukcesorzy Wołoszki
Dobrowolski Władysław i Józef Tuliczów
Dybczyński Włodzimierz Lubitów
Dyński Aleksy Borzowa
Felińska P. Cecylówka
Glębocki Stanisław Powórsk
Gołębiowski Piotr Truble
Góralski Walenty Adamówka
Griparego Mikołaja sukcesorzy Rzewuszki
Gutowski Paweł Radowicze
Heskin Michał Lenerówka
Horodyska Anna Kliczkowice
Jaworski Walerian Hrywiatki
Jędrzejewski D. Jachimówka
Jochenzon Wolf i B. Bobły
Kabzińska Magdalena Rudno
Kania Dom. Sielec
Kisienko Mikołaj Sobiatyn
Konopacki Zygmunt Lubliniec
Kosacza Piotra sukcesorzy Kołodeżno
Koszarowski Ilja Hrydki
Kowalewska Helena Radoszyn
Kozeryn Jan Piaseczno
Kruszewski W. Sołotwin
Krysiuk Michał Górki, Worotyn
Kuczyński Stanisław Miryńska Rudka
Kulikowska Barbara Popowicze
Kuziew Teodor Krzeczewicze
Łada-Łopaczewski Stanisław Wielick, Janówka
Łobaczewski Józef Gończy Bród, Drozdnie
Maciejewska Leontyna Gończy Bród
Majewski Zygmunt Gródek
Makarewicz Józef Drozdnie
Malewicz Michał Serechowicze
Malewicz Mikołaj Postupel
Małaszkiewicz Stanisław Stare Koszary
Mejsztowicz Florentyna Kukle
Mianowski Leopold Hołoby
Michałowicza sukcesorzy Nużel
Mijakowski Emil Czerkasy
Mikułowska Zofia Woronna
Mittelstaedt Józ. Peresieka
Moczulski Franciszek Hruszówno
Morawski Aleksander Lubitów
Mycielska Anna i Florentyna Drozdnie
Nawrocka Józefa Czeremoszno
Nieczuja Wierzbicki Eustachy Grabów
Nikitin Aleks. Stachów
Nikitin Dmitriusz Wołosówka
Nikitin Michał i Aleks. Wołosówka
Nowicki Stefan Moszczona
Obniski Marian Porsk
Palecki T. Brzuchowicze
Pawłowicz Ewa Drozdnie
Penzowski Piotr Siedliszcze, Chociwl
Perel Mordko Abramowiec
Peretjatkowicz Z. Zosin
Pióro Bronisław Długi Las
Plemiannikow Mikołaj Arsenowicze, Gaj, Litohoszcz, Podlisy, Sielce, Uhły
Podhorski Borys Lubitów
Podhorski Maks. Lubitów
Podhorski Sofron Lubitów
Podlewski Michał Musor, Stachów
Pogonowski M. Horodyszcze
Pomorska Maria Nowy Dwór
Pomorski Andrzej Nowy Dwór
Raczyński Przemysław Majdan
Raczyński Zygmunt Lubitów
Rancewicz Stanisław Porsk Wielki
Rolbiecki Liszniówka
Różański Jan Kuchary
Rzążewski Ignacy Koszlakow
Rzepka Franciszek Dażwa
Rzepka Józef Dażwa
Rzyszczewska Emilia Dolsk
Sanducci Konstanty Gródek
Sawatjew Neow. Wólka Kowelska
Singalewicz Maria Wołoszki
Skorupski Franciszek Czersk
Szampowalski Konstanty Nowe Koszary
Szczerbicki Michał Zaczernecze
Szewczuk Nikanor Boża Wola
Szumowski Henryk Radowicze
Szumowski Stefan Lityn
Ślezkin Michał Karasin
Śliwerski Władysław Smolary
Telczyński Aleksander Mały Porsk
Trębicka Ludwika Zadyby
Turkiestański i Kaufman Hulewicze
Twarowska M. Lubitowska Wólka
Twarowski Jan Lubitów
Walewski Jerzy Byteń
Waśkowski Ludwik Serechowicze
Wróblewski Michał Porsk Wielki
Zadarnowski Bartłomiej Lubitów
Zajcew Dymitr Aamówka
Zajcew Mikołaj Ośmigowicze
Zajcew Wiktor Ostrów
Zajcew Włodzimierz Sieniawka
Zaremba-Ciolecki Daz. Sewerynówka
Zerygiewicz J. Gródek
Zielonka Etla Hrywiatki

Krzemieniec

Anterhoft Jerzy Załuże
Bączkowski Apoloniusz Stary Oleksiniec
Bączkowski Wiktor Stary Oleksiniec
Blinowska Wiera Peremorówka
Bobrykow Jerzy Horynka
Bogucki Henryk Leduchów
Brynyk A. Wyżgródek
Buczyński Horynka
Buczyński Huków-Hajr, Kuszlin
Bujalska Barbara Stary Oleksiniec
Burzyńska Antonina Szpikołosy
Chodkiewicz Mieczysław Antonowce
Czosnowski Eustachy Potutorów
Czosnowski Izydor Hermanka
Czosnowski J. Wołkowce
Czosnowski Karol Radoszówka
Czosnowski Leon Bykowce
Czosnowski Piotr Dederkały Wielkie, Obory
Daniłow Michał Kuty
Demidow Paweł Wiśniowiec Stary
Denysienko Jan I Kołosów
Denysienko Jan II Kołosów
Dębińska-Pióro Helena Bryków
Drużyłowski Antoni Łanowce
Dubiańska Aleksandra Łopuszno
Dzianott de Castellati Stary Oleksiniec
Dżus Jan Maniów, Wolica
Faliński Franciszek Horynka, Horynka Wielka
Grocholski Zygmunt Bolizuby, Gumnisko-Hniezdyczna, Kołodno-Lisowiczyzna, Kołodno-‑Olchowiec, Stadarnia, Zarudzie-‑Szukajwody
Grocholskie Izabela i Zofia Szymkowce
Gryzun Piotr Staromiejszczyzna, Wysokie
Grządkowski Wiktor Michałówka
Hładyniuk Bazyli Łanowce
Hulanicki Stefan Chotowica, Szyły, Wiśniowiec Stary, Zaleśce Wiśniowieckie
Ilińska Celina Szkrobotówka
Iwanowa Zinaida Kordyszów
Janczewskiego sukcesorzy Hołybisy
Jełowicki Kazimierz Zahorce
Jepiszow T. Wyżgródecki Las
Kamieński Jan Żołobki
Kamiński Feliks Łanowce
Kamiński Hilary Grzybowa
Kanteluk Józ. Żukowce
Kańska Melania Martyszkowce
Kański Stanisław Kornaczówka
Kaznowiecka Anna Sosnówka
Komanowski Hipolit Buhłów
Kopaczew Mikołaj Uhorsk
Kopaczew Olga i Skoriatin Aleksandra Uhorsk
Kosicki Jankowce
Kosicki Antoni Zahorce
Kossakowska Maria Bołożówka, Iłowica Wielka
Kossakowski Józef Swinodehry
Kossakowskiego Jak. sukcesorzy Iłowica Wielka
Kozubski Borys Rakowiec Wielki
Krajewski Lucjan Młynowce
Krasnonowiec Katarzyna Kołosów, Szpikołosy
Krasnonowiec Sergiusz Szpikołosy
Kucewicz Edward Michałówka
Kuczkowska Jan. Stary Oleksiniec
Kulesza Henryk Czajczyńce
Kumanowski Hipolit Czajczyńce
Lech Maria i Roman Tylawka
Ledóchowski Leon Matwijowce
Lenczowska Maria Bereżanka
Lilje Mich. Wiazowiatczyna
Malczycka Katarzyna Leduchów
Malinowski Władysław Komarówka
Mazurkiewicz Piotr Uścieczko
Michalewicz Filaret Grzybowa
Mielnikow Bazyli Borki
Milaszewski Witold Łanowce
Minakor Tymoteusz Poczajów
Minakow Bazyli Temnohajce
Minakow Nikita Cecyniówka
Minakow Nikita Wilja
Minakow Tymofiej Taraż Stary
Mitrofanów Elżbieta Białozórka
Morstin Pelagia Bereżce
Mytkowski Bronisław Michotyn
Mytkowski Felicjan Stary Oleksiniec
Mytkowski Hipolit Komarówka
Mytkowski Kazimierz Komarówka
Nowospaska Maria Nasiłow
Obniski Antoni Kazimierzówka
Olejnik Jan Moskalówka
Olejnika Prokopa sukcesorzy Lulińce
Olszewski Ludwik Łanowce
Osmołowska Eugenia Rostoki
Papkiewicz Lilia Andruha
Pawłowski Wiktor Poczajów, Rostoki
Pencak Filip Domaninka Wielka
Petriczek Olga Szpikołosy
Polewoj Ant. Tatarzyńce
Pomianowscy Czyranka
Pomianowscy Waśkowce
Popławski Kazimierz Oryszkowce
Potycki Antoni, Rygiel Mikołaj i Błażej Mosurowce
Radlińska Maria Kotiaczyn
Radzimińska Mar. Krasnołuka
Rowińska Helena Białokrynica, Żołobki
Rudzit Katarzyna Rostoki
Rzewuski Leon Borsuki, Borszczówka, Kornaczówka, Kotiużyńce, Wierzbowiec
Siemińska Z., Sierzycka St. Szumbar
Skakalski Piotr Olgino
Skibicki Roman Łosiatyn
Sobolewski Jan Piszczatyńce
Starczewski Tomasz Ludwiszcze
Stebelski Józef Leduchów
Stefański Julian Dolżek Wielki
Szandruka Jan Żukowce
Szmidt Ariadna Żukowce
Szmidt Katarzyna Popowce
Szmidt Pelagia Rakowiec Czosnowski
Szmidt Seweryn Rakowiec Czosnowski
Sznajder Antoni Dębowa
Szubiakowski Fortunat Kornaczówka
Szymborska Magdalena Krutniów
Szymborski Bronisław Krutniów, Poczajów
Szymborski Edward Krutniów, Poczajów
Szymborski Kazimierz Krutniów, Poczajów
Świętojański Prokop Łosiatyn
Termeno Jan Kordyszów
Tocki Bazyli Janowo
Turan Elżbieta Białozórka Dębina, Szuszkowce, Zofjówka
Więckowski Lub. Stary Oleksiniec
Wirth Justyn Waśkowce
Woloszanowskiego Adolfa sukcesorzy Wolica
Zaleska Maria Jakimowce
Załęski Witold Szkrobotówka
Zanderman Ela Wereszczaki
Zarzycki J. Dederkały Małe
Zich Wacław Komarówka

Luboml

Bielecki Eugeniusz Wysock
Bojko Emilij Szack
Borochomitowa Elżbieta Mielniki
Broel Plater Witold Pulmo, Grabów, Klimówka
Czaban Antoni Halinowola
Dragomiroff Włodzimierz Kopyść
Engielgard Ernest Kropiwniki
Fedorenko Jerzy Skorosiele
Filipowicz Maria i Wł. Pulmo
Głowa Paweł Jawornik
Grodki Karol Wólka Chrypska
Gutowskiego Tadeusza sukcesorzy Kamionka, Ostrowie, Piszcza, Zacisze
Halik Wacław Kukuryki
Hornosko Olga Szack
Hornotko Paweł Zabuże
Jarmoluk M. Wysock
Kampioni Konstanty Luboml
Kampioni Ludwika Wilczy Przewóz
Kierski Jan Rostań
Konczeńska Maria Równo
Konczewska Maria Ostrówki
Konczewski Czesław Ostrówki
Konusiewicz Amelia Wysock
Krzyżanowska Maria Binduha
Łenoczyniuk Aleksander Radziechów
Machnicki Jan Ostrów
Malawczyk Bazyli Równo
Muszyńscy Kajetan i Leon Równo
Naświetow Eug. Wysock
Nowojowski Teofil Pulemiec
Olędzka Anna Wólka Uhruska
Ostrejko Aleksander Szack
Palecki Antoni Równo
Penzowski Piotr Halinowola
Piwarowicz Arkadiusz Kukuryki
Potapiuk Jan Bielewo
Prokosa Serg. Szack
Prosłowicz Anna Zapole
Prusakiewicz Ignacy Świteź
Rafalska Platonida Równo
Reszetnikow Eudokim Perespa
Ronikier Zdzisław Czmykos
Rudnicka Józefa Równo
Szumowska Emilia Pulemiec
Wyrzykowski Stefan Podgórze
Zacharowicz N. Pulemiec

Łuck

Azaturowa Ter. sukcesorzy Kulikowicze
Bielajew Anatol Korszów, Łyszcze
Biernacki-Szymanowicz Wilhelm Krupa Graniczna
Bnob Józ. Wygadanka
Bohucka Sabina Maciejki
Brodnicka Kazimiera Chołoniewicze
Brodnicki Urban Lipno
Bronikowski Jan Dorosinie
Celeckiego Dariusza sukcesorzy Rudka
Chabłowska Anna Usicze
Chodkiewicz Felicja Horodyszcze, Górka
Chodorowski Antoni Wola Majówka
Chodorowski Bolesław Bohuszówka
Czernogołowko Maria Wiszenki
Czerwińska Maria Podberezie
Czerwiński Eugeniusz Mylsk
Czilin Natalia Kołki
Demianowa Aleksandry sukcesorzy Sikirycze
Dmochowska Regina Chołoniewicze
Dulscy Maria i Maurycy Białostok
Dworzycki Adrian Bodziaczów
Dydyński Bolesław Lisów
Ejsmont Dominik Molniczno
Ellis Aleksander Jeziorany
Falbenhagen Ryszard Berezołupy Małe
Faszczewski Aleksander Wigurycze
Galik Paweł Chorłupy
Golędzowski Marceli Łyczki
Grosicki Włodzimierz Wiszenki
Gwiazda Paweł Lipno
Herman Klemens Huta Lisowska, Kamieniucha
Hulaniccy Sergiusz, Borys, Wal., Olga Łuków, Mikołajówka
Jackiego Jakuba sukcesorzy Telcze
Jakubowski Wsiewołod Sadów
Jandura Antoni Żorniszcze
Jarocki Józef Pożarki
Jaroszyński Władysław Kołki
Jarząbkowski Jerzy Gródek
Jaworski Stanisław Maciejki
Jaxa-Bykowska Anna Harajmówka
Jesipow Aleksy Omelanik
Jesipow Ksenia Bunasówka
Jezierski Jerzy Romanów, Worotniów
Jukowski Konrad Myków
Jurec Jan Hermanówka
Kechotowski Stanisław Żabcze
Kern Henryk Chołoniewicze
Kern Zofia Chołoniewicze
Kirylenko Michał Żurawicze
Kisłosturow Jewd. i Piotr Rudka
Koryniec Paweł Nawóz
Kossowicz Grzegorz Ostrów
Kownacka Irena Podberezie
Kozakowska Janina Okorsk Mały, Okorsk Wielki
Kraśnicki Jakub Krasnowola
Krauze Józef Baszowa
Krutin Z. Horzwin
Krzyżanowski Karol Boruchów
Kulczycka Eugenia Kiwerce
Kuźmienko Berezołupy Wielkie
Leblanc Oskar Oderady
Legucki Stanisław Czernyż
Leszczyński Julian Jaromla
Lewandowska Klara Semerynki
Lewicki Konstanty Krasnowola
Lipiński W. Torczyn
Lipowska Wanda Dorosinie
Lisowski S. Romanówka
Lorens Nat. Usicze
Lubczański Kazimierz Łyczki
Lubomirska Maria Jeziorany, Ławrów
Lutnicki Jul. Łyszcze
Łysiany Iwan Rafałówka
Macichowski H. Łyszcze
Magierowski Adam Wojutyn
Malcowa Aleksandra Jezioro
Matusiewicz Eugeniusz Kuczkarówka
Mekk Mikołaj Rożyszcze
Męcińska Józefa Kotów, Poddębce, Worotniów
Mianowska Maria Sołowin
Mielniczenko Maria Józefin
Nejman Waleria Lubcze
Niestrojew Aleksy Hodomicze
Niestrojew Hipolit Borowicze
Nosenko Dymitr Omelno
Olejnik Daria Łyczki
Olszamowski Mirosław Chorochoryn
Ołdakowski Zygmunt Ławrów
Omieciński Wincenty Nieświcz
Pacholuk Mikołaj Łuczyce
Peretatkin Wiktor Czaruków
Peretiatkowicz Jan Boruchów
Peretiatkowicz Kazimierz Halki
Peretjakowicz Erazm Zacisze
Peretjatkowicz Bronisław Pułhanów
Peretjatkowicz Michał Skurcze
Piaszczyńska Ludmiła Jaromla
Pinsuł Nikita Smerdyn
Podhorodeński Julian Szepel
Pohoska Józefa Kijaż
Powiński Walewski Leszek Babie
Prajzler Włodzimierz Klepaczów
Protzer Edward Holeszów
Przenecka K. Pożarki
Przenecka Olga Pożarki
Radecki-Mikulicz Stefan Czetwertnia
Radziwiłł Janusz Bereściany, Cumań, Horodyszcze, Metelno, Moszczanica
Rakowski Ksawery Romanówka
Rażkowski Michał Krasnowola
Rdułtowski Zygmunt Medwieże Wielkie
Rutkiewicz Poliksena Nowosiółki
Rychliński Bolesław Okorsk Wielki
Rychliński Edmund Okorsk Wielki
Rychliński Tadeusz Kwasowica
Rzyszczewska Jadwiga Bajów, Piereparów, Ratniów
Sawienko Zofia Wsiewołodówka
Sioma A. Bogumiłów
Stachurski Ignacy Ulaniki
Stępkowski Kondr. Dumka
Strojnowski Marian Watyn
Stużyński Mikołaj Ławrów
Szlemmar Teod. Zaborol
Szpaczek Emilia Krupa Graniczna
Szyszewski Władysław Usicze
Średzińska Teofila Chołoniewicze
Tatura Kuźma Maciejki
Tkaczuk Al. Myków
Walewski Lech Jasinówka
Wassal Olga Korniejówka
Wierzyńska Maria Lipno
Więckowska Adela Maciejki
Witt Mikołaj de Koniuchówka
Wosiński Jan Honczary
Wysocki Antoni Kołodeż
Zadornowski Adolf Czernyż
Zarembski Aleksy Pułhanów
Zednik Józef Krupa Graniczna
Zwolińska Maria Uhrynów
Zytyński Hipolit Pohulanka
Żabotin Aleksander Harajmówka
Żmijewska Wanda Usicze
Żmijewski Brunon Bujany
Żurawski Dmitry Suchowola
Żytyński Gustaw Semerynki

Równe

Aleksandrowicz Józef Żawrów
Bieleńko Wiera Arestów
Bnińska Jadwiga Nowy Korzec
Bogusza Józefa sukcesorzy Karajewicze
Boguszewski Julian Zarzyck
Bradke Mikołaj Omelana Mała
Bykowska Katarzyna Paszuki
Bykowski Ignacy Duliby
Chodakowski Józef Topolowo
Cywiński Kazimierz Makoterty
Czetwertyńska Augusta Obarów
Czosnowska Colonna Bronisława Hoszcza, Symonów
Dąbrowski Aleksander Czudnica
Dill Łucja Nowostawce
Doleżał Józef Podlaski
Dowgiałło Karol Rusywel
Gilewska Paulina Drozdów
Gołębskiej Anastazji sukcesorzy Żawrów
Gorczyński Zygmunt Zabara
Isaklow Ludmiła Krasnosiele
Izakow Jakub Uholce
Jaksiński Janusz Andrusijów, Podliski
Jandura Józef Kwasiłów
Jarecki Benedykt Broniki
Jaroszyński Antoni Majków
Jasińska Wanda Tudorów
Jasiński Władysław Tudorów
Juren Józef Nowosiółki
Kaliszewski Władysław Dorohobuż, Ilin, Krasnosiele, Hoszcza, Uholce
Kapecki Józef Wierzyca
Kominek Ignacy Radochówka
Kondelik Anna Krajów
Koprowski Zygmunt Dziatkowice
Krasowska Katarzyna Dorohobuż, Stepna
Kudaszewa Wiera Cecylówka
Lajman Maria Czudnica
Lasocina Maria Andrusijów
Lubomirska Maria Woskodawy
Lubomirski Adam Basów-Kut, Bojarka, Górka, Nowy Dwór, Tynne, Wandopol
Lubomirski Hubert Aleksandrja
Lubomirski Stanisław Lubomirka Stara
Łempicki Dominik Omelana Mała
Łukomska Aleksandra Sienne
Macniewa Zofia Błudów
Małyński Marek Lewada, Niewirków, Zabara
Meller-Zakomelska Maria Witków
Meller-Zakomelskich sukcesorzy Braniów
Mickiewicz Władysław Korościatyn
Mikulicz Stefan Humienniki, Józefów, Krzywicze, Moczułki, Zarzyck, Żukowszczyzna
Mikulicza Józef sukcesorzy Chocin
Mogilewska Paulina Agatówka, Babin, Horbów, Tomachów
Mogilnicka Jadwiga Stadniki
Mogilnicka Kazimiera Żawrów
Nehrebecki Antoni Hruszwica
Nikodajczuk Demian Miłostów
Nirod Anastazja Koźlin
Olszewska Olga Wierzyca
Otbinowska Olga Amelin, Andrzejówka, Czesławin, Jadzin, Tuczyn, Walewica
Perzyńscy Bolesław i Maria Glinki, Ferma
Pohorecka Janina Andrusijów
Poniński Mieczysław Sapożyn
Poniński Stefan Majków
Poniński Władysław Buhryn, Baszyna, Olgopol
Pospieszył Włodzimierz Glińsk Czeski
Potoccy Józef i Roman Józefin, Nowy Korzec, Storożów
Potocki Józef Szytnia
Potocki Roman Korzec
Pruszyński Andrzej Pustomyty
Pruszyński Piotr Woronów
Radeckiego Mikulicza Marcelego sukcesorzy Lipki
Radziwiłł Jan Reszuck, Wołoszki
Radziwiłł Janusz Lasy Szpanowskie, Terespol, Szpanów
Rakowicz Ławrenty Dorohobuż
Rebezowa Helena Wielhor
Rykowski Marceli Kudranka Prusiecka
Sankowski Mir. Hruszwica
Siemiątkowskiego Wal. sukcesorzy Kustyń
Sirowatka Paweł Krajów
Sokołowski Włodzimierz Koleśniki, Pruski
Sołaja Stanisława sukcesorzy Chodosy
Spława-Neyman Ewa Czudnica
Stecki Paweł Horodyszcze, Janówka, Kołodyjówka, Miedzyrzecz, Nowiny
Szeremet Semion Obarów
Sztejngiel Teodor Gródek
Tomaszewicz Jadwiga Hruszwica
Uszyński Konstanty Raśniki
Witte Wiera Marjanówka
Wołkoński Aleksander Aleksandrówka, Begeń, Jadwipol, Pawłówka Nowa, Pawłówka Stara
Załęski Adolf Barmaki, Hołownica, Rzeczki
Zych Winczesław Zołotyjów

Włodzimierz

Antonowicz Maria Mohilno
Badzian Aleksander Wolica Morozowicka
Bilankin Grzegorz Karczunek, Uściług Nowy, Uściług Stary
Bogusławski Grzegorz Czerniaków
Bogusławski Włodzimierz Czerniaków
Czacki Stanisław Jerzyn, Lachów, Las Kamieniste, Las Żymirki, Łysa Góra, Marysin, Nikitycze, Olin, Orzeszyn, Pawłówka, Pelagin, Peresławicze, Poryck Stary, Rykowicze, Samowola, Wolica
Czacki Tadeusz Łudzin
Czaplin Eudoksja Myszów
Damczenko Nadzieja Gnojno
Drucka Lubecka Franciszka Nowosiółki
Dwernicki Wasyl Ochnówka, Podrudzie
Dworakowski Tadeusz Przewały
Dyrks Adolf Nosowicze
Felińska Ewa Niebrzydów
Fiodorow Aleksy Gnojno
Frysz Olgi sukcesorzy Stachurek
Głębocka Józefa Hajki
Gołębiowska Jadwiga Chobułtów
Górska Józefa Ziemlica
Górski Stanisław Ziemlica
Gutowski Paweł Mokrzec, Radowicza
Gutowski Władysław Suchodoły
Gużkowski Marceli Żdżary Wielkie
Horodyski Ignacy Czerniaków
Hueck Jerzy Biskupicze Małe
Iwanowa Maria Amiełów
Izmajłow Olga Wierów
Jakubowski Jerzy Jerzówka
Jermołajew Nikita Rozdzielna
Kaczkowski Marian Chobułtów
Karowojew Mikołaj Krzeczów
Kaszowska Jadwiga Jakowicze
Kaszowski Zygmunt Biskupicze Ruskie, Bubnów, Rusnów
Kondratowicz Aleks. Sosnówka
Korben Włodzimierz Wierów
Krasicka Maria Owadno
Krzyżanowski Tadeusz Turyczany
Kuszelewski Edward Biskupicze Szlacheckie
Laubow J.E. Pokaszczów
Lecewicz Ksawery Myszów
Ledóchowska Maria Janiewicze, Szczeniutyń Maja
Ledóchowska Zofia Piatydni
Ledóchowski Adam Berezowicze, Chorostów, Falimicze, Siedmiarki, Władysławówka, Zimno
Ledóchowski Michał Karczunek, Piwnik
Litwinow Aleksy Zamosty
Lubiniecki Stanisław Ochotniki
Lubomirska Maria Steżarycze
Lubomirski Zdzisław Kohilno
Luceńska Olga Turopin
Mauchs Aleksander Ostrów, Poniczów
Michałowska Aniela Werba
Mijakowski Jan Markostaw
Mościcki Bolesław Biskupicze Małe
Muszyński Michał Długa Łoza, Zarzecze Duże, Zarzecze Małe
Niebrzydowskiego Karola sukcesorzy Niebrzydów
Panecki Zygmunt Zimno
Pizonia Jac. sukcesorzy Włodzimierz
Podhorodeńska Stanisława Kałusów
Podlewski Adam Nowosiółki
Pohorecki Kazimierz Chrenów
Połoński Jan Czestny Krest, Sielec
Popiel Wacław Poromów
Popiel Zofia Bortnów
Porzycka Jadwiga Miłowica, Stanisławówka
Rachlewski Franciszek Łasków, Orany
Radziwiłł Janusz Dubiszcze, Miłowica, Moczulce, Oderady, Podderń, Romaszówka, Rzeczyszcze, Turczyn
Ronikier Bron. Ochotniki
Ronikier Gustaw Mokrzec
Rudnicka Józefa Morozowicze
Rudnicki Ksawery Drewiny
Rudnicki Wacław Czerczyce, Dołęgów, Drewiny, Horyczów, Krasnagóra
Rudnicki Wilhelm Chobułtów
Rudnicki Wincenty Chobułtów
Ruszkiewicz Antoni Mikulicze
Ruszkiewicz Hipolit Chmielów
Ruszkiewicz Serafina Chmielów
Ruszkiewicz Seweryn Wąsowicze
Ruszkiewicz Włodzimierz Mikulicze
Rybicki Emanuel Przewały
Sagin Ryszard Adamówka
Sawicz Arsen Łobaczyn
Sierakowski Zygmunt Sierakówka
Skosolas Michał Helenówka
Skrzyńska Oktawia Leżnica, Wołczek
Stecki Stanisław Kałusów, Kropiwszczyzna
Stronczyński Karol Owłoczym
Swiesznikow Dymitr Werba
Szembek Adam Grzybowica
Szembek Jan Grzybowica
Szewczyk Krajewski Piotr Mohilno
Szlachetko Jan Czestny Krest
Ślaski Witold Nikitycze, Niskienicze
Śliwowska Wanda Wydżgów
Świątecka E. Hajki
Teodorowicza Grzegorza sukcesorzy Olesk
Wodziński Mieczysław Dubniki
Wróblewski Emil Worczyn
Wróblewski Mirosław Worczyn
Zalewski Gustaw Stawki
Zalewski Jakub Rusowicze
Zalewski Józef Stawki
Zalewski Nikodem Wołczek, Leżnica
Załęska Jadwiga Chotiaczów
Zaremba Michał Fundum, Józefin

Zdołbunów

Andre Zofia Moszczanica Stara
Andrejewej Heleny sukcesorzy Buszcza
Anlich Arnold Moszczanica Wielka
Anlich Arnold i Ad. Moszczanica Nowa
Bilimowicz Ałła Badówka
Bobowski Stanisław Milatyn-Buryny
Czetwertyńska Waleria Płoska
Czosnowska Colonna Bronisława Jełomalin, Lachów, Stojło
Dmitraczenko Anroni Borszczówka, Buszcza
Dowgiałło Anna Dowgieliszki, Nowomalin
Dowgiałło Idalia Bołotkowce
Dunin Karwicka Helena Stubło
Dunin Karwicka Maria Stubło
Dunin Karwicki Józef Mizocz, Piwcze
Ejsmonta Apolinariusza sukcesorzy Moszczanica Mała
Gomol Włodzimierz, Eugenia i Aniela Piatyhory
Górski Aleksander Milatyn-Buryny
Górski Piotr Milatyn-Poczapki
Hulanicki Stefan Mylsk Nowy, Nowosiółki, Tajkury, Zakrzewszczyzna
Humańska Anastazja Tesów
Humańska Eugenia Tesów
Humański Dymitr Tesów
Humański Mikołaj Tesów
Iwanowa Katarzyna Curków
Iwaszkiewicz Cezar Moszczanica Stara
Jakowiec Mateusz Rozważ
Jełowicki Stefan Ożenin
Jurec Piotr Milatyn-Poczapki
Kapuściński Teodor Sijańce
Kaspruk Włodzimierz Sadki
Kligel Jarosław Iwaczków
Kowarzyk Teodor Sujmy
Kraczkiewicz Stanisław Majdan
Kurzeniecki Józef Kopytków
Łagorja Jan Podczapki
Łukicz Klemens Boszczyzna, Milatyn-Poczapki
Mały Józef Podczapki
Markowicz Leon Michałkowce
Martynek Konstanty Mogilany
Mirkowicz Lidii sukcesorzy Oziery, Rozważ
Mogilnicka Jadwiga Pruski
Piątkowski Aleksander Korostowa
Piątkowski Włodzimierz Korostowa
Pitade Anna Moszczanica Mała
Pomazański Jan Zawizów
Pruszyński Zygmunt Eljaszówka
Przybylski Dymitr Curków
Rejna Jerzy Wilja
Rybakow Michał Tesów
Simonowicz Włodzimierz Swiate
Sobotowicz Nadieżda Eljaszówka
Sosnowska Konstancja Kuraż, Milatyn-Buryny
Starzeńska Ada Boczanica, Klapin
Supronowicz Porfiry Lachów
Szulgin Bazyli Kurhany
Śliwiński Józef Hruby
Śliwiński Stanisław Bednarka
Światopełk Czetwertyńska Waleria Michałpol
Terlecki Kazimierz Milatyn-Buryny
Wiszniewski Feliks Milatyn-Poczapki
Woroncow Daszkow Hilary Dermań, Hruby, Majdan